Saturday, 7 November 2015

Quality time: It's a tea time!

 
 
Czy może być coś przyjemniejszego niż gorąca, aromatyczna herbata w ulubionym kubku po całym dniu w pracy?
 
Wieczory są coraz dłuższe, a my zwalniamy i przestawiamy się na czas zimowy. Coraz częściej słyszę, że znowu jest zimno, że ciemno, że byle wiosna szybko nadeszła. Owszem, możemy na to narzekać i wyglądać jaskółek, albo możemy znaleźć kilka zimowych umilaczy, które pozwolą nam cieszyć się również i tą porą roku.
 
Jedną z nich jest dla mnie popołudniowa herbata. Malinowa, owoce lasu, cynamonowa. Zaopatrzyłam się także w smakowe niezbędniki takie jak miód, cytryny i pomarańcze. Jako, że  uwielbiam zapach cynamonu, imbiru i goździków, dodaję ich trochę do herbaty. Już sam zapach sprawia, że się relaksuję i odprężam. By ten zimowy rytuał był jeszcze przyjemniejszy, sprawiłam sobie kilka nowych kubków i filiżanek.
 
Lubię odnajdywać w ciągu dnia małe przyjemności, które zawsze tam były, tylko ich nie zauważałam i nie stanowiły dla mnie nic specjalnego. Odkąd postanowiłam wprowadzić w swoje życie zmiany i zacząć cieszyć wszystkim co możliwe, z zaskoczeniem obserwuję jak wiele rzeczy przemykało mi niezauważalnie. Jak choćby coś tak prozaicznego jak picie herbaty. Właściwie nic nieznaczące, ale jakże cieszące:)  
 
Cieszmy się każdym momentem! Nawet tym małym i prozaicznym:)
 
 
Can there be anything nicer then a hot and aromatic tea in the favourite mug after busy day at work?
 
The evenings are becoming longer and we are slowing down and changing into the winter time. I hear more often from people around me, that it's getting cooler and darker outside and that they are hoping that spring will come soon. Yes, we can just complain or we can find a few things to enjoy this time of the year as well.
 
One of these things for me is my afternoon/evening tea. Raspberry, blueberry or cinnamon flavoured. I have got other necessary winter additions such as honey, lemon and oranges. I love the smell of cinnamon, ginger and cloves, that' s why I am also adding them to my tea. Just the smell of it relaxes me and puts me in a " winter friendly" mood:). To make this winter ritual even nicer, I have bought a few new mugs and cups.
 
During the day I like to find little pleasures, which are always there, but I couldn't see them because they seemed to be nothing special or extraordinary. Since I have decided to have a few changes in my life and actually started to enjoy every aspect of what is possible, I have surprisingly discovered how many things pass without recognizing them. For example, something so trivial like drinking tea. If you really think of it - it is nothing meaningful, however it can be so enjoyable.
 
Every moment is worth to be celebrated!  Even this small and prosaic one:).
 
 
 
 
 

No comments:

Post a Comment