Sunday, 20 December 2015

Dress to impress: Lady in redDookoła Święta. Domy i okna rozświetlone świątecznymi lampkami, reklamodawcy prześcigają się w informowaniu jakiego to jeszcze prezentu nie mamy, radio coraz częściej nadaje świąteczne przeboje a choinka już dumnie przystrojona stoi w samym sercu domu.
Małymi krokami również i ja przygotowuję się do świąt. Świąteczne ozdoby, prezenty oraz pakowanie walizek na świąteczny pobyt w rodzinnym domu w Polsce. Bo czymże by były święta bez I am coming home for Christmas:).
I gdy już myślałam i zaplanowałam, że wystąpię w moim ulubionym granacie, coś czerwonego rzuciło mi się w oczy. Moja niedawna zdobycz z Ancory. I choć kolor czerwony nie króluje na mojej liście ulubionych, to nie mogłam oprzeć się tym wspaniałym różom i elegancji, jaką ten kostium z całą pewnością posiada. Za co jeszcze kocham takie garsonki? Dzięki ich prostocie i klasyce, dodatki są jak najbardziej zbędne, a ja nie będę potrzebowała wiele czasu, by po przygotowywaniach wigilijnego stołu, zrobić się na bóstwo.
Dlatego przygotujmy sobie zawczasu koncepcję stroju na ten magiczny wieczór, a zaoszczędzimy sobie stresu w ostatnich minutach przed przyjazdem gości. I owszem, nie wygląd jest najważniejszy w tych świątecznym okresie, ale to również sprawia, że czujemy się wyjątkowo i wspaniale. A o to również chodzi. A zatem moje Panie, nie ma w tym nic złego jeżeli to my będziemy wyglądać bosko, a nie serwetki na stole:).
I jeszcze jedno. Cieszmy się każdym momentem tego okresu. Nawet zakupy po prezenty, przygotowywanie mieszkania, potraw, zapinanie wszystkiego na ostatni guzik, może być przyjemnością. Jeżeli tylko sobie na to pozwolimy. Stwórz z tego swój własny świąteczny rytuał, który będziesz powielać z roku na rok.
Nie zastanawiaj się co powinnaś myśleć, jak się czuć w tych specjalnych dniach. Po prostu zachłyśnij się zapachem choinki, ciasta i rodzinnej atmosfery, a reszta przyjdzie sama.
Around Christmas. Houses and windows lit up with Christmas lights, advertisers are still trying to tell us what else we absolutely need, the radio plays more often Christmas songs and the Christmas tree is already standing proudly in the heart of the home.
With small steps I am also preparing for the holidays. Christmas ornaments, gifts and packing suitcases for a Christmas stay in a family house in Poland. After all, what would the holidays be without 'I am coming home for Christmas' :).
And when I already thought and planned to wear my favourite navy dress, something red caught my eye. My recent treasure from Ancora shop. And although the red colour does not dominate my list of favourite colours, I could not resist these gorgeous red roses and the elegance that this costume certainly has. For what else I love this suit? Thanks to the simplicity and class, accessories  are absolutely unnecessary, and I will not need much time to make myself look amazing.
Therefore, prepare in advance the concept of your outfit for this magical evening, and you will save yourself the stress in the last few minutes prior to the arrival of your guests. And yes, not appearance and clothes are the most important in this holiday season, nevertheless they make us feel special and fabulous. And isn't that the point :)? So my ladies, there is nothing wrong if we look divine, and not only the napkins on the table:).
One more thing. Let's enjoy every moment of this period! Even shopping for gifts, preparing the house, the food, everything in the last moment - can be fun. If only we allow ourselves to do this. Create your own rituals around Christmas!Do not think about what you should think and how you should feel in these special days... Just take a deep breath and let the smell of Christmas trees, cakes and family atmosphere take you in and let go. The rest will come by itself.2 comments:

  1. Niestety uważam, że baaaardzo postarza Cię ta kreacja. Nie wyglądasz w niej na młodą 20-letnią kobietę, ale na dojrzałą czterdziestkę ;)

    ReplyDelete
  2. Dziekuje uprzejmie za komentarz:)

    ReplyDelete